Referanslarımızdan Bazıları

Yangın Algılama Sistemleri

Yangın algılama sistemi anında yangından erken haberdar olunabilmesi, erken müdahale olanaklarını devreye sokabileceği gibi, can ve mal kayıplarını önleyecektir. Dolayısıyla bu sistemler yangın güvenliği açısından maksimum öneme sahiptir.

Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri tarafından yurtdışından temin edilen ve her ihtiyaca çözüm üretebilen yangın algılama ve ihbar sistemlerinin tamamı, EN 54 , VdS, FM, UL, ULC yahut LPCB onaylarına sahip ürünlerdir.

Sistemler genel olarak, ana yangın algılama sistemi paneli, dedektörler, manuel butonlar, sirenler, flaşörler ve modüllerden oluşmaktadır. Herhangi bir mahalde çıkan yangın, olabilecek en erken sürede ana yangın paneline aktarılmakta ve noktasal olarak her mahal izlenebilmektedir. İzlemenin yanında, kontrol modülleri takviyesiyle senaryoya uygun olarak çeşitli elemanlar kontrol edilebilmekte ve yangın daha başlangıç anında tespit edilmekte, dahası söndürülmektedir. Yangının erken algılanması, yapı ve binada oluşabilecek hasarı minimize edecek, can ve mal kayıplarını önleyecektir.

Yangın algılama sistemleri ile alakalı olarak

  • Adresli yangın algılama ve ihbar sistemleri
  • Konvansiyonel yangın algılama ve ihbar sistemleri

gibi sistemlerin yanında, bu sistemlere ait veya bu sistemlerin bir parçası olan

  • Yangın Panelleri Grafik yazılımlar
  • Hava örneklemeli yangın algılama sistemleri
  • Hat tipi lineer yangın algılama sistemleri
  • Kıvılcım dedektörleri – spark dedektörler
  • Kanal tipi dedektörler
  • Alev dedektörleri
Yangın Algılama Sistemleri

gibi sistemler ve malzemeler de Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri tarafından tedarik edilebilmektedir.

Patlama riski taşıyan mahallerde yahut alanlarda, EX PROOF özellikte dedektör ve paneller de yine Evenos A.Ş ürün yelpazesinde mevcuttur. Ayrıca, kablo çekmenin zarar getirebilecei yahut kablo çekmeye izin verilmeyen mahallerde, Wİ – Fİ teknolojisi ile çalışan kablosuz yangın algılama ve ihbar sistemleri de Evenos A.Ş. tarafından tedarik edilebilmektedir. Bu sistemlerde ana panelden detektörlere ulaşan kablo yerine Wİ – Fİ teknolojisi kullanılmaktadır.

Bu gün, yangın algılama sistemleri ve ihbar sistemleri teknolojik olarak çok ileri bir seviyeye gelmiştir. Müşteri ihtiyaçlarına en optimum çözümleri sunan Evenos A.Ş. ekibi, kurduğumuz tüm sistemlerin bakım ve servis hizmetlerini de tek elden vermektedir.

Yangın alarm sistemi  kullanıldığı başlıca yerler, endüstriyel tesisler, ofis ve konut binaları, oteller, sağlık ve eğitim yapıları, tarihi bina ve alışveriş merkezleri, depo ve antrepolardır.

Yangın Algılama Sistemi Bakım ve Servisi

Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri A.Ş. Yangın Algılama Sistemleri ve diğer tüm yangın söndürme sistemlerinin, kurulum, onarım, bakım ve servis işlemlerini yapmaktadır. Binalara kurulacak olan Yangın algılama sistemlerinin tasarım ve uygulaması da yine Evenos personelleri tarafından yapılır. Kurulan Yangın Algılama Sistemleri mutlaka kontrol altında tutulmalıdır. Evenos tarafından kurulumu yapılan, periyodik test ve bakım gerektiren bu sistemler ve cihazlar bina sahibi veya yöneticisi gözetiminde belirli aralıklarda Evenos personelleri tarafından test ve bakıma tabi tutulmalıdır. Bakım ve servis işlemleri düzenli olarak yapıldığında sistemlerin sorunsuz çalışması da güvence altına alınır. Yangın Algılama Sistemlerinin tamamına Evenos A.Ş.’nin uzman personelleri tarafından hem kurulum hem de bakım hizmeti verilmektedir. Gerekli kontroller yılda 1, 2, ve 4 defa olmak üzere mutlaka yapılmalıdır. Yapılan bakım işlemleri ile performans testleri ve bir sistemin ne kadar zamanda ve hangi güçte çalışacağı da saptanarak eğer varsa gerekli aksaklıklar düzeltilebilmektedir. Bakım ve servis işlemleri doğru şekilde ve uzman kişiler tarafından yapılmadığında, olası bir yangın durumunda sistemler görevlerini yerine getiremeyebilir. Bu da yangın esnasında mal ve can kaybına neden olabilir. Bu nedenle bütün yangın güvenlik sistemlerinin mutlaka Evenos A.Ş. tarafından gerekli kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Yangın Algılama Sistemleri ve diğer tüm yangın söndürme sistemlerinin kurulumu, bakımları ve servis işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak için 0216 349 00 49 numaralı telefondan ya da aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

Formu Doldurunuz