Referanslarımızdan Bazıları

Yangın ve Gaz Algılama Sistemi

Yangın ve gaz algılama sistemleri, tehlike anlarında riskin minimize edilmesi adına büyük önem taşımaktadırlar. Örnek olarak, bir ortamda çıkmış ve henüz büyüyememiş bir yangının erken algılanması, ilgili personele yahut otomatik söndürme sistemine yangının söndürülmesi için en erken olanağı verecektir ve can ve mal kayıpları yok edilecektir. Aynı şekilde, bir ortamda birikmiş olan herhangi bir patlayıcı gazın erken algılanması, erken müdahale olanaklarını (havalandırma gibi) harekete geçirecek ve gazın ortamdan tahliyesini sağlayacaktır. Böylece patlayıcı ortam ve olası bir yangın çıkma olasılığı bertaraf edilecektir.

Yangın algılama ve ihbar sistemleri genel prensip olarak oluşan yangınları en erken şekilde algılayabilmek ve bunu ilgili yerlere sinyal vasıtalarıyla gönderebilmek için kurulurlar.

Gaz algılama sistemleri ise yoğunluk olarak ortamda normal izin verilebilen seviyenin daha da üstüne çıkmış bir gazın varlığını yine ilgili panellere ileterek erken müdahalenin önünü açarlar.

Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri Anonim Şirketi, distribütörlüğü ve bayiliği bulunan yangın algılama sistemleri ve gaz algılama sistemlerinin tüm tedariğini, projelendirmesini, tasarımını, montaj ve uygulamasını, devreye almasını, test ve onarım işlemlerini, ve bakımlarını kendi bünyesinde bulundurduğu yetkin ve tecrübeli mühendis ve saha personelleri ile yapmaktadır ve tüm ihtiyaçlara tek elden çözüm getirebilmektedir. İstenilen durumlarda işletmelerde hali hazırda bulunan yangın ve gaz algılama sistemleri için de çözümler üretebilmekteyiz.

Yangın ve Gaz Algılama Sistemi

Tedarik edilen ürünler, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda ve ortam şartları doğrultusunda Ex Proof özellikte olabilmektedir; böylece patlama riski bertaraf edilmektedir. Ayrıca özel durumlarda kullanılan Wi – Fi yangın algılama sistemleri de yine Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri Anonim Şirketi tarafından tedarik edilebilmektedir.

Sistemler ve sistem elemanlarının tamamı LPCB, UL, FM, ULC, EN 54, VdS yahut GOST onaylı malzemelerdir. Montajları yapılan sistemlerin yine bakım ve servis işlemleri de Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri Anonim Şirketi tarafından yürütülmektedir. Tüm bakımlar tutanaklar ile kayıt altına alınmakta ve bir sonraki bakım tarihinde müşteriyle temasa geçilerek bakımlar yapılmaktadır.

İstendiği takdirde yangın ve gaz algılama sistemleri için yurtiçi üreticilerden de ürün tedariği yapılmakta ve müşteri ihtiyaçları karşılanabilmektedir.

Yangın ve Gaz Algılama Sistemleri Bakım ve Servisi

Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri A.Ş. Yangın ve Gaz Algılama Sistemleri ve diğer tüm yangın söndürme sistemlerinin, kurulum, onarım, bakım ve servis işlemlerini yapmaktadır. Binalara kurulacak olan Yangın ve Gaz Algılama Sistemlerinin tasarım ve uygulaması da yine Evenos personelleri tarafından yapılır. Kurulan Yangın ve Gaz Algılama Sistemleri mutlaka kontrol altında tutulmalıdır. Evenos tarafından kurulumu yapılan, periyodik test ve bakım gerektiren bu sistemler ve cihazlar bina sahibi veya yöneticisi gözetiminde belirli aralıklarda Evenos personelleri tarafından test ve bakıma tabi tutulmalıdır. Bakım ve servis işlemleri düzenli olarak yapıldığında sistemlerin sorunsuz çalışması da güvence altına alınır. Yangın ve Gaz Algılama Sistemlerinin tamamına Evenos A.Ş.’nin uzman personelleri tarafından hem kurulum hem de bakım hizmeti verilmektedir. Gerekli kontroller yılda 1, 2, ve 4 defa olmak üzere mutlaka yapılmalıdır. Yapılan bakım işlemleri ile performans testleri ve bir sistemin ne kadar zamanda ve hangi güçte çalışacağı da saptanarak eğer varsa gerekli aksaklıklar düzeltilebilmektedir. Bakım ve servis işlemleri doğru şekilde ve uzman kişiler tarafından yapılmadığında, olası bir yangın durumunda sistemler görevlerini yerine getiremeyebilir. Bu da yangın esnasında mal ve can kaybına neden olabilir. Bu nedenle bütün yangın güvenlik sistemlerinin mutlaka Evenos A.Ş. tarafından gerekli kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Yangın ve Gaz Algılama Sistemleri ve diğer tüm yangın söndürme sistemlerinin kurulumu, bakımları ve servis işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak için 0216 349 00 49 numaralı telefondan ya da aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.