Referanslarımızdan Bazıları

Yangın Kapısı

Birbirleri arasında geçiş olan farklı yangın risk sınıfları barındıran mahaller arasında yangın kapıları kullanılmaktadır. Yangın kapıları, mimari yangın zonlaması için önemli kriterlerin başında gelmektedir.

Yüksek binalar ve özel tehlikeye sahip yerlerde, yangın kaçış merdivenleri, yangın güvenlik holleri kapıları, kat elektrik odaları, ana elektrik odaları, OG odaları, AG odaları, kazan daireleri, pompa daireleri, teknik hacimler gibi odaların kapıları, mimari yangın zonlaması gerekliliğince yangın kapısı olarak seçilmektedir.

Yangın kapıları, çeşitli yangın dayanımlarına sahiptirler. EI30, EI60, EI90, EI120 gibi seçenekleri mevcut olup, sondaki sayı sahip olunan yangın dayanımını dakika cinsinden ifade etmektedir. Örnek olarak EI90 özelliklerine göre test edilmiş ve testi geçmiş bir yangın kapısı, belirlenen test koşullarında ısıyı ve dumanı 90 dakika boyunca hapsetme özelliğine sahip anlamına gelmektedir.

Evenos Yangın Güvenlik sistemleri tarafından müşteri ihtiyaçları ve şartnamelere göre yurtdışı ve yurtiçinden temin edilebilen yangın kapılarının montajı da yine deneyimli Evenos saha ekibi tarafından yapılmaktadır.

Yangın Kapısı

Temin edilen yangın kapılarının tamamı, test laboratuvarlarında test edilmiş ve ilgili sertifikalara sahip olan yangın kapılarıdır. İstenildiği takdirde ETA ( European Technical Assessment) kurumu tarafından akredite olmuş laboratuvarlarda test edilip onaylanmış yangın kapıları tedariği de İtalya’dan yapılmaktadır.

İstenen yangın dayanım kriterlerinin sağlanması adına, uygulama aşamasına da yüksek önem gösterilmelidir. Malzeme seçimi her ne kadar doğru olsa bile; uygulama ve montaj hataları sistemlerin efektif çalışmamasına ve sağlaması gereken özellikleri sağlayamamasına sebebiyet vermektedir. Örnek olarak EI90 kriterlerine sahip bir yangın kapısı, her ne kadar sertifikalı olsa ve 1.sınıf kalitede olsa bile, montaj hatalarından dolayı, hitap ettiği zonu yangın zonu haline getirememekte ve korumasız halde bırakmaktadır. Bu nedenle, yangın kapısı gibi önem derecesi yüksek malzemeler, işinin ehli kişilerce monte edilmelidir; çünkü uygulama ve montaj aşaması da malzeme seçimi kadar yangın zonlaması oluşturulmasında önemlidir. Tüm montajlar, konusunda tecrübeli olan Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri deneyimli saha personeli tarafından, mühendisler gözetiminde, zonlama kriterleri göz önünde bulundurularak yapılmakta ve müşteri memnuniyeti ve yapı güvenliği maksimize edilmektedir.

Yangın Kapıları Bakım ve Servisi

Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri A.Ş. Yangın Kapıları ve diğer tüm yangın söndürme sistemlerinin, kurulum, onarım, bakım ve servis işlemlerini yapmaktadır. Binalara kurulacak olan Yangın Kapıları sistemlerinin tasarım ve uygulaması da yine Evenos personelleri tarafından yapılır. Kurulan Yangın Kapıları mutlaka kontrol altında tutulmalıdır. Evenos tarafından kurulumu yapılan, periyodik test ve bakım gerektiren bu sistemler ve cihazlar bina sahibi veya yöneticisi gözetiminde belirli aralıklarda Evenos personelleri tarafından test ve bakıma tabi tutulmalıdır. Bakım ve servis işlemleri düzenli olarak yapıldığında sistemlerin sorunsuz çalışması da güvence altına alınır. Yangın Kapıları Sistemlerinin tamamına Evenos A.Ş.’nin uzman personelleri tarafından hem kurulum hem de bakım hizmeti verilmektedir. Gerekli kontroller yılda 1, 2, ve 4 defa olmak üzere mutlaka yapılmalıdır. Yapılan bakım işlemleri ile performans testleri ve bir sistemin ne kadar zamanda ve hangi güçte çalışacağı da saptanarak eğer varsa gerekli aksaklıklar düzeltilebilmektedir. Bakım ve servis işlemleri doğru şekilde ve uzman kişiler tarafından yapılmadığında, olası bir yangın durumunda sistemler görevlerini yerine getiremeyebilir. Bu da yangın esnasında mal ve can kaybına neden olabilir. Bu nedenle bütün yangın güvenlik sistemlerinin mutlaka Evenos A.Ş. tarafından gerekli kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Yangın Kapıları ve diğer tüm yangın söndürme sistemlerinin kurulumu, bakımları ve servis işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak için 0216 349 00 49 numaralı telefondan ya da aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

Formu Doldurunuz