Referanslarımızdan Bazıları

Özellikle hacmen büyük mahallerin yangın korumasında en çok tercih edilen temiz gazlı söndürme sistemlerinden olan ınert gazlı argon söndürme sistemleri, çevre dostu olması ve insan sağlığına etki etmemesi nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Hacmen büyük mahallerin korumasında olduğu gibi, sayıca çok olan mahallerin korunmasında da yine uygulanabilirlik ve maliyet koşullarından dolayı tercih edilmektedir. Inert gazlı argon söndürme sistemleri çeşitlerinin söndürme prensibi, mahaldeki söndürme konsantrasyonunu %15 altına indirilmesi esasına dayanır. Bu sayede oksijen yetersizliğinden yanma olayı son bulacaktır.

Inert Gazlı Argon Söndürme Sistemi

Daha çok yönlendirme vanalı sistem kullanımları ile tasarımı yapılan inert gazlı – argon söndürme sistemleri, yahut argon gazlı söndürme sistemleri hidrolik hesaplar el verdiği takdirde çok sayıda odayı koruyabilmekte ve bu sayede en efektif çözüm olarak müşterilere sunulabilmektedir. Yeter sayıda gaz miktarını içeren silindir sayısı, ilgili odadan algılanan yangın alarmı sayesinde aktive olmakta ve sadece ilgili hacme boşaltılmaktadır. Dolayısıyla bu durum ve yönlendirme vanalarının kullanılabiliyor olması, maliyet bakımından da kullanıcılara büyük avantajlar sağlamaktadır.

IG 541 , IG 55 , IG 01 , IG 100 söndürme sistemleri seçenekleri olan Inert Gazlı Argon Söndürme Sistemleri çeşitlerinin her birinin söndürme konsantrasyonları ve fiziksel özellikleri farklıdır. Evenos A.Ş. yetkin mühendisleri, mahaller için en efektif söndürme sistemini belirlemekte ve bu doğrultuda tasarım yapmaktadır.

Argon gazlı söndürme sistemleri Tüm tasarım ve hidrolik hesaplamalar, üretici firmanın onaylı hidrolik hesap programları ile yapılmaktadır.

Firmamız tarafından 200 bar ve 300 barlık, silindir hacmi olarak da 80 litre ve 140 litrelik argon gazlı söndürme sistemi alternatifleri sağlanabilmektedir.

Tüm argon gazlı söndürme sistem tasarımları EN 15004 ve NFPA2001 standartları doğrultusunda yapılmaktadır.

Inert Gazlı Argon Söndürme Sistemi

Evenos A.Ş. tarafından temin edilen ve kurulumu yapılan Inert Gazlı Argon Söndürme Sistemlerinin sistem bazında ve her bir elemanının FM, UL, VdS, LPCB veya GOST onayları mevcuttur.

Genel olarak elektrik odalarında, kat elektrik odalarında, OG – AG odalarında, jeneratör alanlarında, trafo mahallerinde, müzelerde, arşivlerde, yanıcı parlayıcı sıvı depolarında argon gazlı söndürme kullanımları oldukça yaygındır.

Inert Gazlı Argon söndürme Sistem kurulumlarından sonra, sistemlerin tüm bakım işlemleri de yine Evenos A.Ş. yetkin personeli tarafın dan yapılmaktadır ve müşteri bilgilendirmeleri sağlanmaktadır.

Inert Gazlı Argon Söndürme Sistemleri Bakım ve Servisi

Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri A.Ş. FM200  Gazlı Söndürme Sistemleri ve diğer tüm yangın söndürme sistemlerinin, kurulum, onarım, bakım ve servis işlemlerini yapmaktadır. Binalara kurulacak olan Inert Gazlı Argon Söndürme sistemlerinin tasarım ve uygulaması da yine Evenos personelleri tarafından yapılır. Kurulan Inert Gazlı Argon Söndürme Sistemleri mutlaka kontrol altında tutulmalıdır. Evenos tarafından kurulumu yapılan, periyodik test ve bakım gerektiren bu sistemler ve cihazlar bina sahibi veya yöneticisi gözetiminde belirli aralıklarda Evenos personelleri tarafından test ve bakıma tabi tutulmalıdır. Bakım ve servis işlemleri düzenli olarak yapıldığında sistemlerin sorunsuz çalışması da güvence altına alınır. Inert Gazlı Argon Söndürme Sistemlerinin tamamına Evenos A.Ş.’nin uzman personelleri tarafından hem kurulum hem de bakım hizmeti verilmektedir. Gerekli kontroller yılda 1, 2, ve 4 defa olmak üzere mutlaka yapılmalıdır. Yapılan bakım işlemleri ile performans testleri ve bir sistemin ne kadar zamanda ve hangi güçte çalışacağı da saptanarak eğer varsa gerekli aksaklıklar düzeltilebilmektedir. Bakım ve servis işlemleri doğru şekilde ve uzman kişiler tarafından yapılmadığında, olası bir yangın durumunda sistemler görevlerini yerine getiremeyebilir. Bu da yangın esnasında mal ve can kaybına neden olabilir. Bu nedenle bütün yangın güvenlik sistemlerinin mutlaka Evenos A.Ş. tarafından gerekli kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Inert Gazlı Argon Söndürme Sistemleri ve diğer tüm yangın Söndürme sistemlerinin kurulumu, bakımları ve servis işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak için 0216 349 00 49 numaralı telefondan ya da aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

Formu Doldurunuz