Referanslarımızdan Bazıları

Günümüzde en yaygın olarak kullanılan temiz gazlı söndürme sistemlerinden olan FM200 gazlı söndürme sistemleri, insan sağlığına zararı olmaması ve efektif söndürme performansı ile birçok yerde tercih sebebidir. FM200 sisteminde kullanılan FM200 gazı, silindirlere doldurularak sıvı halde saklanabilen bir gazdır. FM200 gazlı söndürme sistemleri fiyatları ile bilgi bu içeriğimizde bulunmaktadır.

İçerisinde bulunan HFC 227-ea söndürücü ajanı ile söndürme işlemini gerçekleştiren FM200 söndürme sistemleri, çevre dostu olmasıyla da bu gün birçok merkezde kullanılmakta ve tercih edilmektedirler. FM200 gazlı söndürme sistemi, elektrik kontrol odaları ve laboratuvarlar gibi yerlerde güvenle kullanılmaktadır.

FM200 gazlı söndürme sistemleri, halon gazının söndürme sistemlerinde yasaklanmasından sonra, alternatif olarak en çok kullanılan temiz gazlı söndürme sistemi olmuştur. FM200 gazlı söndürme sistemleri, temiz gazlı söndürme sistemleri içerisinde söndürme kabiliyeti en yüksek söndürme biçimlerindendir.  FM200 gazlı söndürme sistemleri fiyatları ürünün kalitesine göre de farklılık göstermektedir.

fm 200 gazlı söndürme sistemi

ULUSAL  VE ULUSLARARASI ONAYLAR

Evenos A.Ş. tarafından EN 15004 standartları doğrultusunda tasarımı ve projelendirmesi yapılan FM200 gazlı söndürme sistemleri, şartname ve yerel yönetmelikler doğrultusunda, istenildiği takdirde NFPA2001 ve özel şartnameler doğrultusunda da tasarlanabilmektedir. FM200 gazlı yangın söndürme sistemleri ozon tabakasına zarar vermeyen yangın söndürme yöntemlerindendir. Gaz miktarları, nozul ve silindir yerleşim kuralları, tesisat ebadı gibi teknik açıdan önem arz eden özellikler de yine bu standartlar doğrultusunda yapılmaktadır. FM200 gazlı söndürme sistemleri, boşaltım işleminin ardından kalıntı bırakmazlar.

Yoğun mühendislik bilgisi gerektiren FM200 yangın söndürme sistemlerinin tüm elemanları FM, UL, GOST, VdS, LPCB gibi onaylara sahiptir. Sistemler yine sistem bazında da uluslararası onaylara sahip birinci sınıf kalitede sistemlerdir. Sistem silindirleri TPED direktiflerine uygun ve π damgalıdır. FM 200 Gazlı Söndürme Sistemleri Fiyatları, firmalara ve ürünlerin özelliğine göre değişmektedir.

FM200 GAZLI SÖNDÜRME SİSTEMLERİNİN AVANTAJLARI

FM 200 yangın söndürme sistemi ile alakalı tüm tasarım ve hidrolik hesaplamalar, üretici firmanın onaylı hidrolik hesap programları ile yapılmaktadır ve FM 200 yangın söndürme sistemleri bu doğrultuda monte edilmektedir. FM 200 gazlı yangın söndürme Sistem optimizasyonlarını maksimize etmek amacıyla, 25, 42 ve 60 barlık sistemler tedarik edilebilmektedir, yönlendirme vanalı sistemler ise yine proje bazlı olarak tedarik edilebilmektedir. FM 200 yangın söndürme sistemi, Sistemler boşaldıktan ve yangın söndürüldükten sonra artık gaz, kolayca mahalden temizlenebilir ve atık madde bırakmaz. FM200 gazlı yangın söndürme sisteminde kullanılan tüp maksimum 10 saniye içerisinde boşalmaktadır. İçerdiği özellikler sayesinde tercih edilmesinin yanında bir başka avantajlı tarafı da görüntü olarak uygulandığı zemine herhangi bir zarar vermemesi ve çevre de bulunan insanlar içinde tehlikeli bir durum teşkil etmemesi tercih listelerinde üst sıralarda olmasını sağlamaktadır.

Inert Gazlı Argon Söndürme Sistemleri

FM200 GAZLI SÖNDÜRME SİSTEMİ FİYATLARI

Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri, tasarım, projelendirme, montaj, uygulama, devreye alma, bakım ve servis işlemlerini tek elden gerçekleştirmekte ve müşterileri için FM 200 yangın söndürme sistemi en uygun çözümleri sunmaktadır. FM200 söndürme sistemi yangın için kullanılabilecek en güvenilir sistemdir.İstenildiği ve talep geldiği takdirde, boşalan FM200 gazlı söndürme sistemlerinin dolumu da yine UL onaylı dolum tesislerimizde yapılmaktadır.

FM200 gazlı yangın söndürme sisteminin dolum maliyeti diğer sistemlere göre çok daha düşüktür ve firma olarak müşterilerimize fiyat noktasında memnun edici çözümler sunmaktayız.

FM200 GAZ SİSTEMLERİNİN ÖZELLİKLERİ

 • Rengi olmayan gaz kütlesidir.
 • FM200 gazlı söndürme sistemleri,
 • İletkenliği yoktur
 • Atmosferde ki tabakaya zarar vermez
 • İnsan sağlığına hiçbir şekilde olumsuz etkisi yoktur
 • Doğru bir şekilde kullanıldığı taktirde yanıcı yüzeye diğer söndürücülerin verdiği zararı vermez.
 • Yangının bulunduğu ortam da kısa süre içerisinde etkili olur.
 • Ekonomik olarak avantajlı bir sistemdir.

FM200 GAZ SİSTEMLERİNİN KULLANILDIĞI YERLER

 • Biligisayar Odaları
 • Telefon ve Elektrik Santralleri
 • İletişim Merkezleri
 • Müzeler
 • Genellikle sanat galerileri
 • Sistemlerin kontrolünü bulunduğu odalar
 • Jeneratör Bölümleri
 • Dağıtım merkezleri
 • Bankaların bulunduğu kasa bölümleri
 • Okulların kütüphanaler
 • Depolama Alanları
 • İlaç ve aseton gibi sıvı maddeleri bulunduran depola

FM200 gazlı söndürme sisteminin tüm sistem bakımları da yine Evenos A.Ş. tarafından düzenli periyodik aralıklarla yapılmaktadır.

FM200 GAZLI SÖNDÜRME SİSTEMİNİN ÇALIŞMA PRENSİBİ

FM200 gazlı söndürme sistemleri gibi otomatik gazlı söndürme sistemleri, çapraz yerleşim yani cross zone esasına göre yerleştirilen farklı çalışma sistematiğine sahip dedektörlerin yangın anında gelen alarm sinyallerinin söndürme sistemini aktif etmesi ile çalışırlar. Sistemin güvenilirliğini arttırmak için çapraz yerleşim esasına göre 2 farklı kanal tesis edilir. Fm200 gazlı söndürme sistemleri kontrol paneline konulmuş dumanı farklı çalışma şekillerine göre algılayacak iyonizsyon ve optik duman dedektörleri aracılığıyla uyarı ve söndürme işlemi sağlar. Bu sayede eğer dedektörlerden birinden bir alarm gelir ise diğer dedektörde alarm durumuna geçer fakat aktif olmaz. Bunun amacı herhangi bir yanlış anlaşılma olduğunda sistemin devreye girip gereksiz yere çalışmasının ve içindeki gazın boşaltılmasının engellenmesidir. Söndürme yapılacak bölgelerde söndürmenin aktive olduğunu ve gazın boşalacağını belirten sesli-ışıklı bir alarm cihazı bulunur. FM200 gazlı söndürme sistemleri istenildiği takdirde mekanik olarak yani manuel bir şekilde devreye sokulabilir. Sistemler, yangın anında içerideki gazın en fazla 10 saniye içerisinde boşalması ve söndürme işleminin başlaması esasına göre tasarlanmaktadır. FM200 gazlı söndürme sistemleri belirlenen sürede içerideki gazın boşalması esasına göre planlanıp tüm boru sistemi püskürtme nozulları ve diğer ekipmanlar bu esasa göre seçilerek tesis edilir.

FM200 Gazlı Söndürme Sistemleri Bakım ve Servisi

Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri A.Ş. FM200  Gazlı Söndürme Sistemleri ve diğer tüm yangın söndürme sistemlerinin, kurulum, onarım, bakım ve servis işlemlerini yapmaktadır. Binalara kurulacak olan FM200 Gazlı Söndürme sistemlerinin tasarım ve uygulaması da yine Evenos personelleri tarafından yapılır. Kurulan FM200  Gazlı Söndürme Sistemleri mutlaka kontrol altında tutulmalıdır. Evenos tarafından kurulumu yapılan, periyodik test ve bakım gerektiren bu sistemler ve cihazlar bina sahibi veya yöneticisi gözetiminde belirli aralıklarda Evenos personelleri tarafından test ve bakıma tabi tutulmalıdır. Bakım ve servis işlemleri düzenli olarak yapıldığında sistemlerin sorunsuz çalışması da güvence altına alınır. Köpük Monitörlerinin tamamına Evenos A.Ş.’nin uzman personelleri tarafından hem kurulum hem de bakım hizmeti verilmektedir. Gerekli kontroller yılda 1, 2, ve 4 defa olmak üzere mutlaka yapılmalıdır. Yapılan bakım işlemleri ile performans testleri ve bir sistemin ne kadar zamanda ve hangi güçte çalışacağı da saptanarak eğer varsa gerekli aksaklıklar düzeltilebilmektedir. Bakım ve servis işlemleri doğru şekilde ve uzman kişiler tarafından yapılmadığında, olası bir yangın durumunda sistemler görevlerini yerine getiremeyebilir. Bu da yangın esnasında mal ve can kaybına neden olabilir. Bu nedenle bütün yangın güvenlik sistemlerinin mutlaka Evenos A.Ş. tarafından gerekli kontrollerinin yapılması gerekmektedir. FM200  Gazlı Söndürme Sistemleri ve diğer tüm yangın söndürme sistemlerinin kurulumu, bakımları ve servis işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak için 0216 349 00 49 numaralı telefondan ya da aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

Formu Doldurunuz