Temiz Gazlı Söndürme Sistemi

Temiz Gazlı Söndürme Sistemleri su ile söndürmenin sağlık açısından olumsuz sonuçlar vereceği yahut su ile söndürmenin içerideki ekipmanlara zarar verebileceği ortam şartlarında, alternatif söndürme sistemleri tasarlamak zaruridir. Bu alternatif söndürme sistemleri içerisinde, günümüzde en çok tercih edilen söndürme sistemleri çeşitlerinden biri, gazlı yangın söndürme sistemleri alt dalı olan temiz gazlı söndürme sistemleridir.

temiz gazlı söndürme sistemleri

Günümüzde özellikle içerisinde elektrik bazlı iletkenler bulunan mahallerin söndürme sistemi gereksinimlerini karşılayan temiz gazlı söndürme sistemleri, çevre dostu olduğu ve insan sağlığına zarar vermediği için öncelikli tercih sebebi olmaktadır.

İçerisindeki söndürücü ajan ile yangını söndüren temiz gazlı yangın söndürme sistemleri, oda içerisinde insan bulunması ihtimalinde de, sağlığa herhangi bir olumsuz etki etmemektedir.

Tüm tasarımları; öncelikle TS EN 15004 standartları ve NFPA2001 standartları doğrultusunda, Evenos A.Ş. mühendislik kadrosu tarafından yapılan temiz gazlı yangın söndürme sistemleri, müşteri ihtiyaç ve mahal özellikleri doğrultusunda projelendirilmekte ve gazlı yangın söndürme sistemi monte edilmektedir.

Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri tarafından ithal edilen tüm temiz gazlı yangın söndürme sistemleri, sistem elemanları bazında ve komple sistem olarak FM onaylı ve UL listeli; yahut VdS onaylıdır. Gazlı yangın söndürme Sistemlerin tamamının dolumu distribütörü olunan üretici firma tesislerinde yapılmakta olup, ithalat işlemleri Evenos A.Ş. tarafından gerçekleştirilmektedir.

Gazlı yangın söndürme Sistemleri için Tüm tasarım ve hidrolik hesaplamalar, üretici firmanın onaylı hidrolik hesap programları ile yapılmaktadır.

NOVEC1230, FM200, Inert gazlı sistemler, Pano İçi Mikro söndürme sistemleri gibi temiz gazlı söndürme sistemleri seçimi, Saretra A.Ş. bünyesindeki profesyonel mühendisler tarafından, uygulanabilirlik ve maliyet optimizasyonları yapılarak müşteriye sunulmaktadır.

Temiz Gazlı Söndürme Sistemi

Dikkat edilmesi gereken bir nokta, ülkemizde yönetmeliğin, Avrupa normlarını işaret ederek, gazlı söndürme sistemi için bu bazda tasarımları zorunlu kılmasıdır. Dolayısıyla özel durumlar haricinde, gazlı söndürme sistemi için EN 15004 standartları dikkate alınarak tasarımlar yapılmalıdır. NFPA2001 ve EN 15004 standartları arasındaki ciddi farklar, NFPA2001 standartları takip edildiği takdirinde, gazlı yangın söndürme sistemleri için tasarımlarda yetersiz kalınmasına sebebiyet vermektedir.

Kurulumunu yapmakta olduğumuz temiz gazlı söndürme sistemleri

 

Tüm gazlı yangın söndürme sistemlerinin tasarım, montaj, süpervizörlük, devreye alma ve bakım işlemleri, Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri A.Ş. tarafından tek elden yapılmaktadır.

Özet
Tarih
Sayfa
Temiz Gazlı Söndürme Sistemleri
Puan
51star1star1star1star1star