Patlama Güvenlik Sistemi

Patlama güvenlik sistemleri, Özellikle Endüstriyel tesislerde, yangın ile beraber en büyük risk taşıyan etkenler toz patlamalarıdır. Gıda, sunta, ve kağıt sektörleriyle beraber, otomotiv, kimya ve ilaç sektörü, patlama risklerinin maksimumda olduğu ve önlem alınmadığı takdirde, olası patlamaların tesislerde büyük kayıplara yol açabileceği sektörlerdir. Patlamaya karşı koruma veya Patlama kontrol sistemleri bu bakımdan hayati sistemlerdir.

Endüstride patlama risklerinin minumuma indirilmesi ve bu bağlamda önlemlerin alınması kaçınılmazdır. Bu bağlamda, Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri A.Ş. olarak, patlama güvenlik sistemleri için endüstriye entegrasyonuna büyük önem vermekte ve bu bağlamda müşterilerimize, uluslararası standartlar doğrultusunda ve birinci sınıf yüksek kaliteli ürünler ile hizmet sağlamaktayız.

Patlamaya karşı koruma veya Patlama kontrol sistemleri için; Distribütörü olduğumuz Çek Cumhuriyeti – RSBP firmasının 25 yılı aşkın tecrübesi ile; patlama güvenliği alanında hizmet verdiğimiz sistem ve ekipmanlar;

  • Patlama Sönümleme Sistemleri
  • Patlama Kapakları
  • Alev Kesici Özellikte Patlama Kapakları
  • Patlama İzolasyon Sistemleri
Patlama Güvenlik Sistemleri

Patlamaya karşı koruma veya Patlama kontrol sistemleri bileşeni olan Patlama sönümleme sistemleri, patlama oluştuğu an, sistem içerisinde bulunan algılayıcı ve söndürücü elemanlarının da yardımıyla, kimyasal olarak patlamayı sönümleyen sistemlerdir.

Patlama kapağı, bir hacim içerisinde genleşen gazların tahliyesini planlı yollardan sağlamak amacıyla kullanılan ekipmanlardır. Bu kapaklar tehlikeli ve insan olan bir yerde bulunması durumunda alev kesici özellikteki patlama kapakları kullanılması zaruridir. Dolayısıyla patlama kapağı sistemleri patlama tahliye sistemleri ekipmanlarıdır. Patlama kapağı ekipmanları, Çok çeşitli tipte ve boyutta ürün yelpazesi olması avantajı ile, bir çok hacim ve silo için çeşitli çözüm önerileri sunulabilmektedir.

Patlamaya karşı koruma veya Patlama güvenlik sistemleri bileşeni olan Patlama izolasyon sistemleri ise, pnömatik ve mekanik çalışabilen ekipmanlar ile, meydana gelen bir patlamanın, prosesin başka bir yerine doğru taşınmasını engelleyici sistemlerdir.

Patlama sönümleme sistemleri, patlama tahliye sitemleri ve patlama izolasyon sistemleri olmak üzere 3 başlık altında incelenebilecek patlama güvenlik sistemleri ( patlama kontrol sistemleri) her biri patlama güvenliği için büyük öneme sahip olup, endüstriyel tesisler güvenliği için olmazsa olmaz sistemlerin başında gelmektedirler.

Evenos A.Ş. olarak, mühendisliğini, kurulumunu ve devreye almasını gerçekleştirdiğimiz patlama güvenlik sistemleri ile alakalı tüm işlemler, EVENOS ve RSBP – Çek Cumhuriyeti personeli beraberliğinde yapılmaktadır. Kurulum sonrası, işletme aşaması için de son kullanıcıya gerekli eğitimler yine RSBP – EVENOS personeli aracılığı ile verilmektedir. Sistemlerin tüm bakımları ise, yine periyodik olarak EVENOS Yangın Güvenlik Sistemleri A.Ş. tarafından yapılmaktadır.

Özet
Tarih
Sayfa
Patlama Güvenlik Sistemleri
Puan
51star1star1star1star1star