Köpük Jeneratörleri

Yüksek genleşmeli köpüklü söndürme sistemlerinde kullanılan köpük boşaltıcı elemanlar Köpük Jeneratörü olarak adlandırılmaktadır. Köpük jeneratörü, özel tasarımları ve iç yapısıyla, yüksek genleşmeli tip köpük ajanlarını 800 kata kadar genleştirme kabiliyetine sahiptirler. Deluge vanalı köpüklü söndürme sistemlerinde kullanılırlar.

Sistemin söndürme prensibi, köpük solüsyonunun köpük jeneratörleri tarafından 1’e 800 oranında genletirilerek, uygulama yapılan alanı komple yeter yükseklikte köpükle boğma, bu sayede ise yangını söndürme prensibine dayanır.

Özellikle uçak hangarları, helikopter hangarları ve katı atık toplama tesisleri için en etkili ve efektif söndürme sistemi, yüksek genleşmeli köpüklü söndürme sistemidir. Bunların yanında, yanıcı parlayıcı sıvı depoları, taşma havuzları gibi mahallerde de kullanımları yaygındır.

Köpük Jeneratörü Ürün Bilgileri

Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri, sahip olduğu İtalyan üretici ve Amerikalı üretici distribitörlükleriyle, tasarımını yaptığı tüm yüksek genleşmeli, köpüklü söndürme sistemlerinde ve köpük jeneratörü ürünlerinde  birinci sınıf kalitede onaylı ürünler kullanmakta ve tüm tasarımları NFPA11, NFPA16, NFPA30 ve TS EN 12845 standartları doğrultusunda gerçekleştirmektedir.

Uçak hangarları ve helikopter hangarları tasarımlarında NFPA 409 standartları baz alınmaktadır ve uygulama da yine bu standartlar doğrultusunda yapılmaktadır.

Daha çok hacmen büyük ve gerekli hacmin köpük ajanıyla doldurulması gerekli mahallerde en uygun söndürme tipi olan bu sistemlerde, yüksek genleşmeli köpük konsantrasyonları kullanılmaktadır.

Evenos Köpük Jeneratörü

Uçak ve helikopter hangarları gibi, katı atık tesisleri gibi yanma hızı çok yüksek mahallerde kullanılması en uygun sistem olan köpük jeneratörü sistemlerinin anahtar teslim çözümleri, Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri A.Ş. deneyimli personelleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

Köpük jeneratörü ve köpüklü söndürme sistemlerinde uygun malzeme seçimi kadar uygun köpük ajanı seçimi de hayati öneme sahiptir. Her ne kadar standartlara uygunluk tasarımsal olarak sağlanmış olsa bile, uygun köpük ve malzeme seçimi yapılmadığı takdirinde olabilecek yangınların söndürülmesinde yetersiz kalınacaktır. Konuda uzman ve deneyimli Evenos mühendisleri, müşteri ihtiyaçlarına uygun sistemleri, maliyet ve uygulama hesapları da göz önünde bulundurarak en doğru biçimde seçmektedirler.

Tüm köpük jeneratörleri ve yüksek genleşmeli köpüklü söndürme sistemlerinin kurulum aşamasından sonra bakım ve servis işlemleri de yine Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri A.Ş. tarafından periyodik olarak yapılmaktadır.

Özet
Tarih
Sayfa
Köpük Jeneratörü
Puan
51star1star1star1star1star