Referanslarımızdan Bazıları

Yangın Perdeleri

Yangın Perdesi ile birlikte yangın anında, yangın yayılımının önüne geçilmesi için en önemli etkenler, yangın zonlarının oluşturulmasıdır. Yangın zonlarının oluşturulması, yangının büyümesini önleyecek ve yangının çıktığı alanda hapsolmasını sağlayacaktır. Alanda hapsolan yangın, söndürme sistemleri olmasa bile oksijen yetersizliğinden yok olacak böylece büyük felaketlerin önüne geçebilecektir. Dolayısıyla yangın zonlaması, büyük yapılarda ve binalarda, yangın yayılımının önlenmesi ve yangının söndürülmesi açısından hayati öneme sahiptir.

Yangın perdeleri, mimari yangın zonlamasında; estetik kaygıları da gözeten yapı ve tasarımıyla en çok kullanılan pasif yangın güvenlik elemanlarıdır. Farklı risk sınıflarını ayırmada en çok kullanılan elemanlardır. Bir diğer hizmetimiz olan duman perdesi hizmetine de göz atmayı unutmayınız!

Evenos A.Ş. temin ettiği İngiltere ve İspanya’dan ithal yangın perdeleri ile, 240 dakikaya kadar yangın dayanımı sağlayabilmekte ve çıkan yangınların alana hapsolmasını sağlayabilmektedir.

Yangın perdeleri; bir kontrol paneli, bir headbox, 24VDC motor, yangına dayanıklı kumaş ve bir bottom bar elemanlarından oluşur. Normal zamanda headbox içerisinde bulunan motor 24 VDC fren halinde beklemektedir. Yangın algılama sisteminden gelecek sinyal, motor üzerindeki enerjiyi kesecek ve fren konumunu bozacaktır. Böylece bottom barın ağırlık enerjisiyle yangın perdesi aşağı doğru hareket etmeye başlayacak ve ilgili bölgede, istenilen süre ve dakikada yangın zonu oluşturulmasını sağlayacaktır.

Yangın Perdeleri

Mimari proje ve alanlara göre, yangın perdeleri birden fazla motor ile donatılabilmektedir. Genellikle 4 metreye kadar en boyutuna sahip olan yerlerde tek motorlu yangın perdesi kullanılabilmektedir. Yangın perdeleri, yani bir algılama sistemiyle entegre edilebileceği gibi, işletmede bulunan yangın alarm sistemi ile de birleştirilebilirler ve tetikleme sinyallerini bu algılama sistemlerinden de alabilirler.

İstenildiği takdirde, radyal yangın perdeleri de Evenos A.Ş. tarafından temin edilebilmektedir.

Distribütörü olduğumuz firmaların tüm test ve kalite belgeleri mevcuttur. Tüm yangın perdeleri, BS, EN ve UL normlarında test edilmiş olup, 240 dakikaya kadar dayanım sağlayabilmektedirler. Tüm kalite süreçleri BS EN ISO 9001:1994’e göre yürütülmektedir.

Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri tarafından ithalatı, kurulumu ve devreye alma işlemleri yapılan tüm yangın perdelerinin bakım, test ve serviş işlemleri de yine Evenos A.Ş. deneyimli saha ekibi ve mühendisleri tarafından yapılarak kayıt altına alınmaktadır.

Yangın Perdesi Bakım ve Servisi

Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri A.Ş. Yangın Perdesi ve diğer tüm yangın söndürme sistemlerinin, kurulum, onarım, bakım ve servis işlemlerini yapmaktadır. Binalara kurulacak olan Yangın Perdesi sistemlerinin tasarım ve uygulaması da yine Evenos personelleri tarafından yapılır. Kurulan Yangın Perdesi mutlaka kontrol altında tutulmalıdır. Evenos tarafından kurulumu yapılan, periyodik test ve bakım gerektiren bu sistemler ve cihazlar bina sahibi veya yöneticisi gözetiminde belirli aralıklarda Evenos personelleri tarafından test ve bakıma tabi tutulmalıdır. Bakım ve servis işlemleri düzenli olarak yapıldığında sistemlerin sorunsuz çalışması da güvence altına alınır. Yangın Perdesi Sistemlerinin tamamına Evenos A.Ş.’nin uzman personelleri tarafından hem kurulum hem de bakım hizmeti verilmektedir. Gerekli kontroller yılda 1, 2, ve 4 defa olmak üzere mutlaka yapılmalıdır. Yapılan bakım işlemleri ile performans testleri ve bir sistemin ne kadar zamanda ve hangi güçte çalışacağı da saptanarak eğer varsa gerekli aksaklıklar düzeltilebilmektedir. Bakım ve servis işlemleri doğru şekilde ve uzman kişiler tarafından yapılmadığında, olası bir yangın durumunda sistemler görevlerini yerine getiremeyebilir. Bu da yangın esnasında mal ve can kaybına neden olabilir. Bu nedenle bütün yangın güvenlik sistemlerinin mutlaka Evenos A.Ş. tarafından gerekli kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Yangın Perdesi ve diğer tüm yangın söndürme sistemlerinin kurulumu, bakımları ve servis işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak için 0216 349 00 49 numaralı telefondan ya da aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

Formu Doldurunuz