Davlumbaz Söndürme Sistemi

Davlumbaz söndürme sistemleri genellikle endüstriyel mutfaklarda meydana gelecek olası bir yangına karşı tedbir amaçlı kullanılır. Endüstriyel ve büyük yapılarda bulunan büyük çaptaki mutfaklarda, yangın tehlikesi diğer mahallere göre daha büyüktür. Özellikle ocak ve fırınlarda oluşabilecek yangınlar büyük risk taşımaktadırlar. Bu durum, mutfak davlumbazlarının yangın korumasını zaruri hale getirmektedir. Bu nedenle işletmeler genellikle davlumbaz söndürme sistemleri ile önlem almayı tercih etmektedirler.

Evenos A.Ş. tarafından yurtdışından temin edilen mutfak davlumbaz söndürme sistemleri, UL onayına sahip olmakla beraber, tüm sistem elemanları da yine uluslararası onaylara sahiptir.

Davlumbaz yangın söndürmesistemleri, ocak yahut fırın bölgesinde çıkan yangını sahip olduğu ergiyen tel ile algılayarak, içerisindeki kimyasal söndürücü sıvıyı ilgili bölgeye nozullar aracılığı ile boşaltarak yangını söndürürler. Davlumbaz söndürme sistemleri ürünlerinin, fırın veya ocak büyüklüğüne bağlı olarak nozul sayıları ve tipleri değişmektedir.Davlumbaz söndürmeile yangının bu bölgede söndürülmesi, yangının tüm yapıya yayılmaması adına önemlidir, keza burada çıkabilen bir yangın, yağ ve benzeri maddelerin de varlığıyla çok hızlı bir şekilde büyüyecek ve kısa zamanda tüm mutfağı etkisi altına alacaktır.

Bir sonraki aşama ise, yangının yapının diğer bölgelerine sıçraması ve can ve mal güvenliğini tehdit eder hale gelmesidir. Dolayısıyla tüm bu senaryoların yaşanmaması için mutfak davlumbaz söndürme sistemleri önem arz etmektedir.

DAVLUMBAZ İÇİ YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİ NERELERDE KULLANILIR?

Davlumbaz içi yangın söndürme sistemleri genellikle;

  • Eğitim yapıları
  • Restoranlar
  • Yüksek binalarda bulunan ticari alanların mutfakları
  • Hastaneler
  • Sağlık yapıları mutfakları
  • Alışveriş merkezleri mutfakları
  • Endüstriyel tesis mutfakları gibi yerlerde kullanılmaktadır.
Davlumbaz Söndürme Sistemi

Otomatik olarak çalışan bu sistemler, ayrıca ihtiyaçlar doğrultusunda ana yangın alarm panelinden de izlenebilmekte ve ilgili personel tarafından erken olarak farkına varılmaktadır.

DAVLUMBAZ SÖNDÜRME SİSTEMİ NEDEN ÖNEMLİDİR?

Davlumbaz söndürme sistemleri ürünlerinin kullanım sıklığı her ilde değişmektedir. Endüstriyel mutfakların birçok ile göre daha fazla olmasından dolayı, davlumbaz yangın söndürme sistemi İstanbul da diğer illere oranla daha fazla kullanılmaktadır.

Mutfak davlumbaz söndürme sistemlerinde bakım, en az doğru tasarım kadar önem arz etmektedir. Özellikle çoğu zaman kirli ortam koşulları, yangın yayılımını artırıcı etkiye sahiptir. Davlumbaz yüzeyinde biriken yağlar, yangını artırıcı etkiye sahiptir. Dolayısıyla sistemlerin bakımıyla beraber temizliğine de ayrıca üst düzey önem gösterilmelidir.

Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri yetkili mühendisleri tarafından tasarlanıp projelendirilmeleri yapılan mutfak davlumbaz söndürme sistemlerinin bakım işlemleri de yine firmamızın kendi bünyesinde bulunan tecrübeli ekipler tarafından yapılmakta ve kayıt altına alınmaktadır. Müşteri ihtiyaçları doğrultusunda bakım periyotları azaltılarak bakım sıklığı artırılmakta ve düzenli kontroller yapılmaktadır.

Endüstriyel mutfak sahibi olanların en çok merak ettiği konudavlumbaz yangın söndürme sistemi fiyatları konusudur.Sistemlerin tamamı yurtdışından temin edilebildiği gibi, müşteri ihtiyaçları ve şartnameler doğrultusunda, yurtiçi üreticilerden de temin edilebilmektedir. Bu nedenle davlumbaz yangın söndürme sistemi fiyatları kullanılan ürünün kalitesine göre değişmektedir.

Özet
Tarih
Sayfa
Davlumbaz Söndürme Sistemleri
Puan
51star1star1star1star1star