Referanslarımızdan Bazıları

Davlumbaz Söndürme Sistemi

Davlumbaz söndürme sistemleri genellikle endüstriyel mutfaklarda meydana gelecek olası bir yangına karşı tedbir amaçlı kullanılır. Endüstriyel ve büyük yapılarda bulunan büyük çaptaki mutfaklarda, yangın tehlikesi diğer mahallere göre daha büyüktür. Özellikle ocak ve fırınlarda oluşabilecek yangınlar büyük risk taşımaktadırlar. Bu durum, mutfak davlumbazlarının yangın korumasını zaruri hale getirmektedir. Bu nedenle işletmeler genellikle davlumbaz söndürme sistemleri ile önlem almayı tercih etmektedirler.

Evenos A.Ş. tarafından yurtdışından temin edilen mutfak davlumbaz söndürme sistemleri, UL onayına sahip olmakla beraber, tüm sistem elemanları da yine uluslararası onaylara sahiptir.

Davlumbaz yangın söndürme sistemleri, ocak yahut fırın bölgesinde çıkan yangını sahip olduğu ergiyen tel ile algılayarak, içerisindeki kimyasal söndürücü sıvıyı ilgili bölgeye nozullar aracılığı ile boşaltarak yangını söndürürler. Davlumbaz söndürme sistemleri ürünlerinin, fırın veya ocak büyüklüğüne bağlı olarak nozul sayıları ve tipleri değişmektedir. Davlumbaz söndürme ile yangının bu bölgede söndürülmesi, yangının tüm yapıya yayılmaması adına önemlidir, keza burada çıkabilen bir yangın, yağ ve benzeri maddelerin de varlığıyla çok hızlı bir şekilde büyüyecek ve kısa zamanda tüm mutfağı etkisi altına alacaktır.

Bir sonraki aşama ise, yangının yapının diğer bölgelerine sıçraması ve can ve mal güvenliğini tehdit eder hale gelmesidir. Dolayısıyla tüm bu senaryoların yaşanmaması için mutfak davlumbaz söndürme sistemleri önem arz etmektedir.

DAVLUMBAZ İÇİ YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİ NERELERDE KULLANILIR?

Davlumbaz içi yangın söndürme sistemleri genellikle;

  • Eğitim yapıları
  • Restoranlar
  • Yüksek binalarda bulunan ticari alanların mutfakları
  • Hastaneler
  • Sağlık yapıları mutfakları
  • Alışveriş merkezleri mutfakları
  • Endüstriyel tesis mutfakları gibi yerlerde kullanılmaktadır.
Davlumbaz Söndürme Sistemi

Otomatik olarak çalışan bu sistemler, ayrıca ihtiyaçlar doğrultusunda ana yangın alarm panelinden de izlenebilmekte ve ilgili personel tarafından erken olarak farkına varılmaktadır.

DAVLUMBAZ SÖNDÜRME SİSTEMİ NEDEN ÖNEMLİDİR?

Davlumbaz söndürme sistemleri ürünlerinin kullanım sıklığı her ilde değişmektedir. Endüstriyel mutfakların birçok ile göre daha fazla olmasından dolayı, davlumbaz yangın söndürme sistemi İstanbul da diğer illere oranla daha fazla kullanılmaktadır.

Mutfak davlumbaz söndürme sistemlerinde bakım, en az doğru tasarım kadar önem arz etmektedir. Özellikle çoğu zaman kirli ortam koşulları, yangın yayılımını artırıcı etkiye sahiptir. Davlumbaz yüzeyinde biriken yağlar, yangını artırıcı etkiye sahiptir. Dolayısıyla sistemlerin bakımıyla beraber temizliğine de ayrıca üst düzey önem gösterilmelidir.

Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri yetkili mühendisleri tarafından tasarlanıp projelendirilmeleri yapılan mutfak davlumbaz söndürme sistemlerinin bakım işlemleri de yine firmamızın kendi bünyesinde bulunan tecrübeli ekipler tarafından yapılmakta ve kayıt altına alınmaktadır. Müşteri ihtiyaçları doğrultusunda bakım periyotları azaltılarak bakım sıklığı artırılmakta ve düzenli kontroller yapılmaktadır.

Endüstriyel mutfak sahibi olanların en çok merak ettiği konu davlumbaz yangın söndürme sistemi fiyatları konusudur. Sistemlerin tamamı yurtdışından temin edilebildiği gibi, müşteri ihtiyaçları ve şartnameler doğrultusunda, yurtiçi üreticilerden de temin edilebilmektedir. Bu nedenle davlumbaz yangın söndürme sistemi fiyatları kullanılan ürünün kalitesine göre değişmektedir.

Davlumbaz Söndürme Sistemleri Bakım ve Servisi

Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri A.Ş. Davlumbaz Söndürme Sistemleri ve diğer tüm yangın söndürme sistemlerinin, kurulum, onarım, bakım ve servis işlemlerini yapmaktadır. Binalara kurulacak olan Davlumbaz Söndürme Sistemleri sistemlerinin tasarım ve uygulaması da yine Evenos personelleri tarafından yapılır. Kurulan Davlumbaz Söndürme Sistemleri mutlaka kontrol altında tutulmalıdır. Evenos tarafından kurulumu yapılan, periyodik test ve bakım gerektiren bu sistemler ve cihazlar bina sahibi veya yöneticisi gözetiminde belirli aralıklarda Evenos personelleri tarafından test ve bakıma tabi tutulmalıdır. Bakım ve servis işlemleri düzenli olarak yapıldığında sistemlerin sorunsuz çalışması da güvence altına alınır. Davlumbaz Söndürme Sistemleri Sistemlerinin tamamına Evenos A.Ş.’nin uzman personelleri tarafından hem kurulum hem de bakım hizmeti verilmektedir. Gerekli kontroller yılda 1, 2, ve 4 defa olmak üzere mutlaka yapılmalıdır. Yapılan bakım işlemleri ile performans testleri ve bir sistemin ne kadar zamanda ve hangi güçte çalışacağı da saptanarak eğer varsa gerekli aksaklıklar düzeltilebilmektedir. Bakım ve servis işlemleri doğru şekilde ve uzman kişiler tarafından yapılmadığında, olası bir yangın durumunda sistemler görevlerini yerine getiremeyebilir. Bu da yangın esnasında mal ve can kaybına neden olabilir. Bu nedenle bütün yangın güvenlik sistemlerinin mutlaka Evenos A.Ş. tarafından gerekli kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Davlumbaz Söndürme Sistemleri ve diğer tüm yangın söndürme sistemlerinin kurulumu, bakımları ve servis işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak için 0216 349 00 49 numaralı telefondan ya da aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

Formu Doldurunuz